Loading…

Ngricat dhe reshjet e borës ‘bllokojnë’ Veternikun: Ministria e Infrastrukturës në ‘gjumë’

  • 05/02/2023 | 22:23

Ngricat dhe reshjet e borës ‘bllokojnë’ Veternikun: Ministria e Infrastrukturës në ‘gjumë’

Temperaturat e ulëta kanë mbërthyer vendin, ndërsa reshjet e borës kanë filluar të shkaktojnë probleme në rrugët regjionale për qytetarët, siç është ajo e Veternikut, ndërsa Ministria e Infrastrukturës si duket është në ‘gjumë’, shkruan Gazeta Metro.


Lexues të Gazetës Metro kanë dërguar fotografi, duke treguar gjendjen e krijuar në rrugën e Veternikut, e cila është tërësisht e ngrirë dhe po shkakton shumë probleme për shoferët që frekuentojnë atë pjesë.

Siç ka shkruar një lexues, veturat dhe automjetet e tjera nuk po mund të lëvizin nga ngricat e krijuar mbi rrugën e Veternikut.

Duhet theksuar se rrugët regjionale janë nën menaxhimin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ndërsa asgjë nuk është ndërmarrë për ta shkrirë akullin dhe për të krijuar siguri, përderisa reshjet e borës kanë filluar dhe rrugët janë të ngrira tashmë.

Po kjo qeveria sa ishte në opozitë kritikonte pushtetin se nuk po janë në gjendje të pastronin rrugët nga bora, ndërsa sot kur të njëjtit janë në pushtet, kompani e pastrimit te kontraktuara nga Ministria e Infrastrukturës që udhëhiqet nga Liburn Aliu si duket janë në gjumë të thellë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë