Loading…

Nicole Kidman flet për rolin e saj të famshëm: Rashë në depresion

  • 27/12/2021 | 15:58

Nicole Kidman flet për rolin e saj të famshëm: Rashë në depresion

Nicole Kidman ka zbuluar se vuante nga depresioni pasi xhiroi filmin fitues të çmimit “Oscar”, “The Hours”. Ajo luajti rolin e Virginia Woolf pas divorcit nga Tom Cruise në vitin 2001 dhe pranoi se filloi të konsideronte për mendimet e personazhit vetëvrasës.


Filmi përshkruante betejat e shëndetit mendor të autores së famshme gjatë shkrimit të “Lady Dalloëay” dhe gjithashtu tregoi vetëvrasjen e saj duke u mbytur në lumin Ouse në vitin 1941 – një skenë në të cilën Nicole këmbënguli të filmonte veten pa një marifet.

Duke folur për “This Cultural Life” në BBC Radio 4 në lidhje me filmimin e skenës, ajo tha:

“Nuk e di nëse kam menduar ndonjëherë për rrezikun, mendoj se isha kaq e përfshirë. Domethënë, i futa gurët në xhep dhe eca në lumë. Pa pushim. Ndoshta nuk e konsideroj mjaftueshëm rrezikun”, tha ajo.
Duke reflektuar mbi emocionet e saj në atë kohë, Nicole shtoi:

“Mendoj se isha në një vend në atë kohë që ishte hequr, në depresion, jo në trupin tim. Pra, ideja e Virxhinias që më vinte, unë isha pak a shumë një e hapur që ajo të ndodhte. Dhe unë mendoj se Stephen [Daldry, regjisori i filmit] ishte shumë delikat me mua sepse ai e dinte këtë.”

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë