Loading…
Nis Botërori “Rusia 2018”
  • 14/06/2018 | 17:36

Nis Botërori “Rusia 2018”

Ka nisur Kampionati Botëror “Rusia 2018”. Ndeshja e parë e Botërorit zhvillohet mes Rusisë si nikoqire dhe Arabisë Saudite, ndeshje e vlefshme për Grupin A.

Ky kampionat hapet në stadiumin Luzhniki të Moskës.

Dy ekipet tjera të Grupit A janë Uruguai dhe Egjipti.

Rusia dhe Arabia Saudite janë dy kombëtaret me rangun më të ulët në këtë Kampionat Botëror, me Rusinë që është e 70-a dhe Arabia Saudite që është e 67-a.

Formacionet zyrtare të ndeshjes janë:

Rusia:

Akinfeev, Zhirkov, Ignashevich, Kutepov, Fernandes, Zobnin, Gazinskiy, Golovin, Dzagoev, Samedov, Smolov.

Arabia Saudite:

Al Muaiouf, Al Shahrani, Hawsawi, Hawsawi, Al Burayk, Al Shehri, Al Jassim, Al Faraj, Otayf, Al Dawsari, Al Sahlawi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë