Loading…

Nis ceremonia e shënimit të Ditës së Forcës

  • 27/11/2021 | 10:25

Nis ceremonia e shënimit të Ditës së Forcës

Në Kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Adem Jashari” në Prishtinë ka nisur ceremonia e shënimit të Ditës së Forcës.


Për shënimin e kësaj dite në këtë kazermë ka ardhur edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, komandanti i Forcës gjenerallejtnant Rrahman Rama, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, deputetë, ministra si dhe figura tjera të larta nga jeta politike e ish-udhëheqës të FSK-së.

Po ashtu u lëshuar edhe himni kombëtar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë