Loading…

Nis hetimi për rrethimin e Telekomit nga Policia gjatë mbledhjes së Bordit

  • 10/04/2020 | 17:43

Nis hetimi për rrethimin e Telekomit nga Policia gjatë mbledhjes së Bordit

Pas mbledhjes së bordit të ri të Postës së Kosovës edhe policia ishte e pranishme në vendin e ngjarjes, të cilët kanë rrethuar ndërtesën derisa po mbahej mbledhja, shkruan Gazeta Metro.


Ndërsa, Metro mëson se vendimi për ta rrethuar Telekomin me policë është bërë nga Vjollca Hoti, epropre në Policinë e Kosovës, konkretisht Komandante e Stacionit të Policisë në jug-Prishtinë.

Inspektoriati Policor në këto momente është duke e marr në pyetje në këto momente eproren e cila tha urdhër për ta rrethuar ndërtesën policët.

Kujtojmë, që Bordi i përkoshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës të emëruar nga Kryeministri në detyrë Albin Kurti në këtë mbledhje ka shkarkuar nga pozita Kryeshefin Ekzekutiv Shefqet Avdiaj dhe zyrtarin kryesor Financiar, Behxhet Maliqin../gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë