Loading…

Nis mbledhja e parë e KQZ’së me kryetarin e ri

  • 17/06/2021 | 13:43

Nis mbledhja e parë e KQZ’së me kryetarin e ri

Ka nisur mbledhja e parë e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me kryetarin e ri të saj, Kreshnik Radoniqi.


Në kuadër të kësaj mbledhje do diskutohen disa pika të rendit te ditës.

Shqyrtimi dhe miratimi i procesverbalit të mbledhjes së KQZ-së Nr.39/2021.

Aktivitetet e SKQZ-së:

Aktivitetet e ZRPPC-së:

Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për Caktimin Lartësisë se Shpenzimeve te Fushatës për Zgjedhjet Lokale 2021.

Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për regjistrimin e partisë politike Partia Demokratike e Diasporës.

Shqyrtimi i kërkesës së AKR-së për shtyrje te afatit për mbajtje te Kuvendit zgjedhor.

Këshillat e KQZ-së:

• Këshilli për Çështje Ligjore:

Shqyrtimi dhe miratimi i plotësim/ndryshimit të Rregullës Nr.08/2013 – Certifikimi i Subjekteve Politike dhe i Kandidatëve të tyre.

• Këshillit për Operacione Zgjedhore:

Shqyrtimi dhe miratimi i Planit Operacional për zgjedhjet lokale, që do të mbahen më 17 tetor 2021.
Të ndryshme;

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë