Loading…

Nis peticioni kundër mbajtjes së shamisë në shkolla

  • 14/08/2022 | 20:29

Nis peticioni kundër mbajtjes së shamisë në shkolla

Ditëve të fundit është hapur debati për shamijat, ku po kundërshtohet udhëzimi administrativ që e ndalon bartjen e shamisë në shkolla.


FOTO nga Deutsche Welle

E tani ka nisur edhe një peticion online i cili po kërkon që të ndalohet mbajtja e shamisë në shkolla.

“STOP mbajtja e shamisë neper shkolla dhe ne Kosove”, thuhet në në peticionin e hapur nga Lulieta Bunjaku.

Ky është linku i peticionit që është kundër bartjes së shamisë në shkolla: PETICIONI

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë