Loading…

Nis protesta e LVV kundër kryeprokurorit Lumezi

  • 26/04/2019 | 12:11

Nis protesta e LVV kundër kryeprokurorit Lumezi

Ka nisur protesta e Lëvizjes Vetëvendosje kundër Prokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezit, transmeton Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka bllokuar rrugën ‘Luan Haradinaj”. Përveç kalimtarëve, asnjë veturë nuk po lejohet që të kalojë në këtë rrugë.

Ndryshe, Kryeprokurori Lumezi, rreth dy orë para fillimit të protestës së paralajmëruar nga Vetëvendosje para Prokurorisë së Shtetit, është shprehur se nominimi për këtë sfidë nga znj. Vasfije Krasniqi – Goodman, përbënë nder.

“Me kënaqësi kam pranuar këtë sfidë nga znj. Krasniqi – Goodman e cila personifikon shembullin me të mirë të një heroine. Këtë pemë të mbjellur ia dedikoj të gjitha viktimave që kanë pësuar nga të gjitha format e krimit në periudha të ndryshme në Kosovë. Po ashtu, si qytetarë duhet të kujdesimi më shumë për ambientin që na rrethon, në mënyrë që të kemi një mjedis më të shëndetshëm dhe më të pasur”, ka thënë Kryeprokurori i Shtetit./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë