Loading…

Nis protesta e serbëve në veri kundër vendimit për dinarin

  • 12/02/2024 | 12:46

Nis protesta e serbëve në veri kundër vendimit për dinarin

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb.


Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave policore.

Prezent në protestë janë edhe zyrtarët e Listës Serbe.

Kujtojmë se, kryeministri i vendit, Albin Kurti dje ka thënë se Kosova nuk ndalon dinarin serb, por futjen e tij përmes thasëve në kufi./kp/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë