Loading…

Nis seanca e Kuvendit, në rend dite edhe tërheqja e parave të Trustit

  • 23/06/2022 | 10:55

Nis seanca e Kuvendit, në rend dite edhe tërheqja e parave të Trustit

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës, ku në rend dite është edhe Projektligji për tërheqjen e një përqindje të parave nga Trusti.


Kjo pikë ishte paraparë për seancën e djeshme, por shkaku i mungesës së kourumit, seanca u shty për sot në ora 10:00.

Nisma për tërheqjen e Trustit është e PDK’së, derisa partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, është deklaruar kundër kësaj nisme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë