Loading…

Nis takimi i Kurtit me Lajcakun në Qeveri

  • 22/10/2022 | 14:15

Nis takimi i Kurtit me Lajcakun në Qeveri

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në zyrën e tij emisarin special të Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.


Kjo është hera e dytë brenda kësaj jave që Lajçak vjen në Kosovë për të biseduar me krerët e institucioneve.

Po këtë javë në Kosovë ishte edhe emisari amerikan, Gabriel Escobar.

Kryefjalë e këtyre takimeve ishte dialogu dhe gjetja e një zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë në një periudhë më të shpejtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë