Loading…

Nis takimi për reformën zgjedhore, pa opozitën

  • 11/11/2016 | 11:55

Nis takimi për reformën zgjedhore, pa opozitën

Përfaqësuesit e tri partive opozitare, ashtu edhe siç u lajmërua nuk janë të pranishëm në takimin e thirrur nga presidenti i vendit Hashim Thaçi për të diskutuar rreth reformës zgjedhore.

Lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri, ai i AAK-së Ramush Haradinaj dhe i Nismës Fatmir Limaj, po e bojkotojnë këtë takim për herë të dytë.

Mënyra e zgjedhjes së presidentit, numri i deputetëve dhe zonat zgjedhore janë duke u diskutuar në këtë takim ku po marrin pjesë përfaqësues të PDK-së, LDK-së, Lista Serbe, partive të minoriteteve, dhe LB-ja./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë