Loading…

Nishani në Bujanoc: Nuk i përzihemi Kosovës në asnjë punë

  • 07/03/2017 | 19:48

Nishani në Bujanoc: Nuk i përzihemi Kosovës në asnjë punë

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani është duke e vazhduar vizitën e tij në Luginën e Preshevës ndërsa aktualisht ndodhet në Shtëpinë e Kulturës në Preshevë për nder të Ditës së Mësuesit.


Nishani ka thënë që është mirë që “Kosova dhe Serbia t’i zgjedhin punët mes tyre pasi sipas tij Shqipëria nuk do të ndërhyjë në punët e brendshme të Kosovës”, njofton Klan Kosova.

Tutje presidenti shqiptarduke folur për rolin e Shqipërisë për mbrojtjen e shqiptarëve në Preshevë ka thënë se edhe me kushtetutë “presidenti e ka për detyrë të mbrojë interesat e shqiptarëve”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë