Loading…

Nisma dhe AKR lidhin koalicion në Drenas

  • 07/12/2016 | 10:49

Nisma dhe AKR lidhin koalicion në Drenas

Nisma për Kosovën dhe AKR, në Drenas kanë nënshkruar koalicion , në garën për kryetar të kësaj komune.

Në balotazhin që do të mbahet më 18 dhjetor për kryetar të Drenasit janë Ramiz Lladrovci i PDK-së, dhe Isa Xhemajlaj i “Nismës për Kosovën”.

Koalicioni është nenshkruar në seli të “Nismës për Kosovën”, në Prishtinë, nga kandidati Isa Xhemajlaj, dhe Elmi Thaçi, tashmë ish-kandidati për kryetar të Drenasit nga AKR-ja.

Në ceremoninë e nënshkrimit të këtij koalicioni kanë qenë të pranishëm edhe kryetari i “Nismës për Kosovën”, Fatmir Limaj, dhe kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Nga rivali i Xhemajlajt, Ramiz Lladrovci, nuk ka ndonjë paralajmërim për koalicion mes PDK’së dhe subjekteve tjera që ishin në garë për kryetar të Komunës së Drenasit.

Për të parë videon kliko KËTU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë