Loading…

Nitaj flet për premtimin e Hotit për buxhet 5 miliardësh (Video)

  • 30/05/2017 | 22:52

Nitaj flet për premtimin e Hotit për buxhet 5 miliardësh (Video)

Muharrem Nitaj nga AAK, ka folur për premtimin e të nominuarit për kryeministër nga radhët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti se buxhetin e vendit do ta rrisë deri në 5 miliardë euro.


Nitaj ka thënë se dëshiron ta shpjegon meselen e mashtrimit të opinionit publik që është kulturë politike në vend ne të gjitha zgjedhjet, shkruan rtv21.tv

Nitaj më tej tha se si është e mundur që së pari jepen informacione të pa sakta që buxheti i Kosovë është rritur në 2 miliardë euro kur kjo nuk qëndron dhe së dyti se si do të rritet buxheti në 5 miliardë euro ku për tu realizuar kjo duhet që zhvillimi ekonomik i Kosovës duhet të arrijë në kuotën e 30 për qind të zhvillim ekonomik brenda vitit.

Avdullah Hoti, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë e Pejës, ka thënë të dielën se gjatë katër viteve qeverisje, pas 11 qershorit, do ta bëjë buxhetin e Kosovës 5 miliardë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë