Loading…
Një anije kozmike pëson pas lansimit, dy astronautë brenda në të
  • 11/10/2018 | 12:34

Një anije kozmike pëson pas lansimit, dy astronautë brenda në të

Një kapsulë brenda së cilës ishin dy anëtarë të një rakete Soyuz që pati probleme pak pas lansimit ka aderuar sigurt në Kazakistan.


Kozmonauti rus Alexey Ovchinin dhe ai amerikan Nick Hague raportohen të jenë në ”një gjendje të mirë” , thanë mediat ruse dhe amerikane, shkruan BBC, transmeton gazetametro.net

Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit janë në rrugë për në vendin e aderimit.

Raketa Soyuz ishte lansuar në orën 4:40 sipas kohës lindore.

Hague dhe Ovchinin kishin për të kaluar gjashtë muaj në stacion duke punuar në disa eksperimente shkencore. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë