Loading…

Një bravo e madhe: Statuja e Dua Lipës në muzeun ‘Madame Tussaud’ në Amsterdam

  • 05/04/2019 | 16:23

Një bravo e madhe: Statuja e Dua Lipës në muzeun ‘Madame Tussaud’ në Amsterdam

Tani në muzeun e famshëm “Madame Tussaud” të Amsterdamit, do të figurojë edhe statuja e këngëtares nga Kosova Dua Lipa, shkruan Gazeta Metro.


Fama e Duas ka bërë që shumë muze të ndryshëm të kërkojnë të bëjnë figurën e saj prej dylli, duke qenë se ka miliona adhurues nga e mbraë bota. Tani, pas muzeut të Londrës, fitgura e saj do të jetë edhe në Amsterdam.

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme kosovare në rrafshin ndërkombëtar.

“Së shpejti do të jeni në gjendje të më gjeni në muzeun “Madame Tussaud” të Amsterdamit”, ka shkruar ajo në llogarinë personale të Twitterit.

Kujtojmë se KDua Lipa ka nisur punën për albumin e ri, i cili do të jetë krejtësisht ndryshe prej të parit. Ajo tashmë ka anuluar të gjitha turnetë muzikore duke u përqendruar në albumin e ri./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë