Loading…

Një delegacion amerikan me 25 persona i shkojnë në zyre Vucic’it

  • 30/10/2022 | 18:52

Një delegacion amerikan me 25 persona i shkojnë në zyre Vucic’it

Një delegacion amerikan me 25 kompani biznesi nesër do të shkojë në zyrën e Vucic.


Një delegacion ekonomik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do ta takojnë nesër presidentin serb, Aleksandar Vucic.

Siç ka njoftuar presidenca serbe, në këtë takim me përfaqësuesit e rreth 25 kompanive, do të marrë pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabic.

“Në delegacionin amerikan do të jenë të pranishëm përfaqësues të rreth 25 kompanive dhe do të jetë edhe misioni i parë ekonomik i qeverisë amerikane në rajon pas më shumë se 20 vitesh”, njoftoi zyra e Vucic’it.

Ky takim vjen në vazhdën e përpjekjeve ndërkombëtare për intensifikimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë që aktualisht ka ngecur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë