Loading…
Një drekë zyrtare e Bukoshit i kushtoi buxhetit të shtetit 139 euro
  • 19/08/2018 | 12:32

Një drekë zyrtare e Bukoshit i kushtoi buxhetit të shtetit 139 euro

Një drekë zyrtare e ish- zëvendëskryeministrit të Kosovës, Bujar Bukoshi, i kushtoi buxhetit të shtetit 139 euro e 80 centë.


Në faturën e datës 6 mars 2012, që figuron se është lëshuar në orën 01:43, nuk saktësohet se a bëhet fjalë për orët e hershme të mëngjesit apo pas mesditës.

Dreka zyrtare e faturuar te zyra e zëvendëskryeministrit Bukoshi në restorantin ‘RRON’, përfshin 4 copë ‘Jagermeister’, që është lloj alkooli, verëra të llojit ‘Monty’s Hill’, që kushton 15 euro për shishe dhe lloje të tjera të alkoolit.

Në drekë përveç tjerash ishin porositur edhe kallamari në grill, levrek dhe ramstek viçi.

Në po të njëjtin vit, faturat zyrtare të siguruara nga BIRN dëshmojnë se Bujar Bukoshi kishte realizuar një udhëtim zyrtar për në Bullgari, ku kishte shkuar së bashku me bashkëshorten e tij.

Këshilltari politik i atëhershëm i Bukoshit, Bersant Beka kishte kërkuar avans për këtë udhëtim në vlerë prej 3 mijë e 200 euro.

Vizita ishte realizuar në mes datave 19 prill deri më 21 prill 2012 dhe udhëtimi ishte bërë me veturë zyrtare.

Një udhëtim tjetër zyrtar i Bukoshit për në Shqipëri, në total kishte kushtuar 154 euro e 66 centë, ndërkaq zëvendëskryeministri kishte qëndruar në hotelin ‘Sheraton’ në Shqipëri.

Bujar Bukoshi kishte shërbyer si Kryeministër në ekzil në fund të viteve ’90.

Në dy vitet e fundit, Qeveria e Kosovës ka ndarë 60 mijë euro për shërimin e Bukoshit, shkruan kallxo.com.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë