Loading…

Një foshnje me COVID-19 po trajtohet në Klinikën e Neonatologjisë

  • 07/08/2022 | 11:40

Një foshnje me COVID-19 po trajtohet në Klinikën e Neonatologjisë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat e QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme janë 90 pacientë të shtirë për mjekim me COVID-19.


Sipas njoftimit, një foshnje është e shtrirë në klinikën e Neonatologjisë.

Aktualisht në Kosovë janë afër 9 mijë raste aktive.

Njoftimi i plotë:

90 pacientë janë të shtrirë për mjekim nga Covid-19,  bazuar në raportet e  klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.

Raporti i datës 7 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 22 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 12 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Spitali i Gjakovës, 18 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient

Spitali i Prizrenit, 8 pacientë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë