Loading…

Një foshnje në Neonatologji po trajtohet me COVID-19

  • 13/08/2022 | 10:46

Një foshnje në Neonatologji po trajtohet me COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar (ShSKUK) ka njoftuar se 52 pacientë janë në trajtim në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.


Sipas njoftimit, në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 19 pacientë dhe një në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi.

Tutje në njoftim bëhet e ditur se në klinika e Pediatrisë janë duke u trajtuar dy pacientë.

Ndërsa në klinikën e Gjinekologjisë, dy pacientë, atë të Neonatologjisë, një foshnje dhe në mjekim Intensiv Qendror janë duke u trajtuar dy raste.

Ndërkaq, në spitalet e komunave të Kosovës janë të shtruar gjithsej 25 pacientë.

“Spitali i Gjakovës, 8 pacientë, Spitali i Prizrenit, 3 pacientë, Spitali i Pejës, 9 pacientë, Spitali i Gjilanit, 5 pacientë”, thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë