Loading…

Një gram ari kushton afër 50 euro, ndërsa briri i kësaj kafshe 110 euro

  • 08/11/2019 | 12:11

Një gram ari kushton afër 50 euro, ndërsa briri i kësaj kafshe 110 euro

Për shumë shekuj, shumë njerëz kanë besuar se ari është një nga materialet më të shtrenjta në botë, po e kanë pasur gabim, shkruan Gazeta Metro.


Një garm ari kushton 5o euro për, ndërsa bri i rinoceronit 110 euro për gramë. Mund të ju duket e çuditshme kjo, po kështu qëndron.

Megjithëse shkenca ka provuar se briri i rinoceroint nuk ka përbërje medicinale, ato ende konsiderohen të vlefshme për shkak të madhësisë, përdorimit si thika në kohërat e luftërave, si dhe për shkakun që rinoceronët janë tashmë në prag të zhdukjes./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë