Loading…
Një herë nga skandali i të dhënave, tani Facebook merr një goditje të rëndë nga humbja e popullaritetit
  • 01/06/2018 | 13:39

Një herë nga skandali i të dhënave, tani Facebook merr një goditje të rëndë nga humbja e popullaritetit

Të rinjtë amerikanë janë duke e lënë Facebook dhe po i japin përparësi platformave rivale: YouTube, Instagram dhe Snapchat, thotë një studim.


Vetëm 51% përdorin Facebook’un, që paraqet një rënie prej 20% që nga viti 2005, transmeton gazetametro.net

Shumica e atyre në moshën 13 dhe 17 vjeçare zotërojnë ose kanë qasje në telefona të mençur, me 45% online në një bazë konstante.

YouTube ka vjedhur dominimin që e kishte dikur në mesin e të rinjve, me 85% që preferojnë platformën video-shpërndarëse.

E dyta dhe e treta në radhitje për nga përdorimi janë Instagrami, me 72%, dhe Snapchat’i me 69%  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë