Loading…

‘Një herë u gëzua, pastaj u zemërua’: Momenti kur Ronaldo kupton se goli nuk ju llogaritet atij

  • 29/11/2022 | 17:55

‘Një herë u gëzua, pastaj u zemërua’: Momenti kur Ronaldo kupton se goli nuk ju llogaritet atij

Goli i parë i shënuar mbrëmë nga Portugalia në ndeshjen ndaj Uruguait hapi polemika të mëdha nëse duhej t’i pranohej Bruno Fernandes apo Cristiano Ronaldo. Ndërsa, tani është publikuar edhe momenti i sulmuesit kur kupton se i është llogaritur mesfushorit të Man United, transmeton Gazeta Metro.


Siç shihet portugezi fillimisht u gëzua pasi që u duk se golin e kishte shënuar fituesi i pesë herë të Topit të Artë.

Por, pas disa minutave vendimi u ndryshua, me ç’rast ai u zemërua sepse goli ju llogarit Bruno Fernandes.

Rreth kësaj çështje me një komunikatë ka reaguar edhe kompania e famshme ‘Adidas’. Në deklaratën e tyre thuhej se Ronaldo nuk kishte pasur asnjë kontakt me topin në golin e parë.

”Në ndeshjen midis Portugalisë dhe Uruguait, duke përdorur teknologjinë e topit të lidhur të vendosur në topin e ndeshjes zyrtare të adidas Al Rihla, ne jemi në gjendje të tregojmë përfundimisht nuk kishte asnjë kontakt me topin nga Cristiano Ronaldo për golin e parë në lojë”.

“Sensori IMU 500 Hz brenda topit na lejon të jemi shumë të saktë në analizën tonë”, u tha në njoftimin e tyre.

Ndryshe, Portugalia shënoi fitore me rezultat 2-0, ku edhe golin e dytë përmes penalltisë e realizoi Bruno Fernandes. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë