Loading…
Një limuzinë si e Putinit, shfaqet për herë të parë “bisha” e re ruse|FOTO
  • 31/08/2018 | 08:49

Një limuzinë si e Putinit, shfaqet për herë të parë “bisha” e re ruse|FOTO

Një markë ruse makinash ka prezantuar një version luksoz të limuzinës 300-milionë dollarëshe të Vladimir Putinit.


Limuzina është antiplumb dhe nuk dëmtohet as nga eksplozivët.

Mediat ruse shkruajnë se kjo makinë është realizuar sipas udhëzimeve të Putinit. Mjeti Aurus, i shfaqur për herë të parë në Ekspozitën e Makinave në Moskë, quhet Senat dhe ka për qëllim që të tërheqë oligarkët rusë, të cilët për momentin blejnë RollsRoyce.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë