Loading…

Një meç i ‘shëmtuar’, këtë e tregon edhe tentimi i Mayweather për të shpëtuar kundërshtarin nga nokauti

  • 07/06/2021 | 16:22

Një meç i ‘shëmtuar’, këtë e tregon edhe tentimi i Mayweather për të shpëtuar kundërshtarin nga nokauti

Logan Paul dhe Floyd Mayweather dhuruan ndoshta paraqitjen më të dobët në histori të boksit.


Edhe pse ishte një meç ekzibicional, aty ku nuk do të përcaktohej fituesi, megjithatë shikuesit mbetën të zhgënjyer.

Në një moment, Mayweather godet fuqishëm YouTuberin, me këtë të fundit që fillon të bije në dysheme.

Por, amerikani nxitoi që ta mbante atë në këmbë, duke bërë që meçi të shkonte deri në raundin e tetë.

Një tjetër shfaqje e shëmtuar ishte edhe ajo kur Paul bëri disa gjuajtje flasë në drejtim të Mayweather, me amerikanin që vazhdimisht shkonte drejt qosheve.

Takimi la shumë për të dëshiruar, me shikuesit që pas përballjes bënë shaka me YouTuberin që nuk dinte as se si të godiste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë