Loading…
Një muaj paraburgim për burrin që rrahu gruan e tij
  • 19/03/2019 | 15:49

Një muaj paraburgim për burrin që rrahu gruan e tij

Burrit nga Malisheva që kishte ushtruar dhunë ndaj gruas së tij i është caktuar një muaj paraburgim nga Dega e Gjykatës Themelore të Gjakovës në Malishevë, transmeton Gazeta Metro.


I dyshuari me inicialet  T.I akuzohet për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”. Ai të dielën, në shtëpinë e tyre, pas një fjalosjeje, e kishte goditur bashkëshorten e tij, Y.B., me grushte në fytyrë dhe shqelma në trup duke i shkaktuar lëndime trupore.

Prokuroria Themelore në Gjakovë kërkoi një muaj paraburgim për të pandehurin, dhe kërkesë u aprovua më pas nga Gjykata Themelore e Gjakovës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë