Loading…
Një nënshkrim e shtyu ndeshjen Prishtina-Gjilani
  • 20/08/2018 | 15:08

Një nënshkrim e shtyu ndeshjen Prishtina-Gjilani

Ndeshja e xhiros së fundit të Superligës së Kosovës, në futboll ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit nuk do të zhvillohet sot.


Lajmin për Sportin në KTV, e ka konfirmuar anëtari i bordit të FC Prishtinës, Afrim Muqiqi.

“Sot na kanë informuar se ndeshja është shtyrë për arsyeje se nuk është pranuar teknikisht nga Ministria e Sport mirëpo ne nuk do të luajmë në ndonjë stadium tjetër dhe do të presim që ndeshjen ta luajmë në shtëpinë tonë. Kjo është një papërgjegjësi e institucioneve shtetërore”,deklaroi Muqiqi.

FFK ka njoftuar klubet për këtë dhe sfida pritet të zhvillohet në një termin tjetër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë