Loading…

Një pikturë e gjetur në Arizona është e Pollockut dhe vlen 15 milion dollar

  • 09/06/2017 | 11:12

Një pikturë e gjetur në Arizona është e Pollockut dhe vlen 15 milion dollar

Në Arizona mendohet se është gjetur një pikturë e Jackson Pollock dhe vlen rreth 15 milion dollar, transmeton arbresh.info.

Kjo nuk është hera e parë që gjendet një pikturë e famshme.Pak më herët është gjetur një pikturë e Kenneth Noland dhe është shitur 100,000 dollarë.

Jackson Pollock ka qenë piktor ekspresionist që pikturonte duke hedhur ngjyrë në tokë deri sa I dukej e përfunduar.

Ai thoshte se “piktura ka “një jetë” të veten dhe unë mundohem ta nxjerr në pah”

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë