Loading…
Një reportazh i Top Channel për festivalin e Rahovecit, Hardh Fest |VIDEO
  • 29/09/2018 | 22:09

Një reportazh i Top Channel për festivalin e Rahovecit, Hardh Fest |VIDEO

Hardh Fest tashmë padyshim është bërë një prej festivaleve më të mdha në Kosovë.


Këtë vit vlerësohet se në këtë festival kanë qenë të pranishëm rreth 70 mijë vizitorë.

Televizioni më i madh nga Shqipëria, Top Channel, ka realizuar një reportazh për këtë festival, ku ka përmbledhur të gjitha aktivitetet që janë realizuar gjatë ditëve të festivalit, duke përfshirë aktivitetet e vjeljes së rrushit, e deri te koncertet e famshme të mbrëmjeve.

Rahoveci, ka me dhjetëra prodhues të verës e rakisë dhe për këtë  prej 17 vitesh organizon festivalin e tij tashmë tradicional për të promovuar vreshtarinë dhe zonën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë