Loading…

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur Indonezinë

  • 03/12/2022 | 13:00

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur Indonezinë

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë goditi sot pjesën perëndimore të ishullit indonezian Java.


Tërmeti raportohet se ndodhi në një thellësi prej 118 kilometrash, njoftoi agjencia lokale sizmologjike.

Agjencia BMKG shtoi se nuk ka rrezik për cunami pas tërmetit, raportojnë mediat e huaja.

Tërmeti është ndjerë edhe në kryeqytetin Xhakartë, që ndodhet në anën veriperëndimore të ishullit.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme, ndërsa autoritetet në qytetin Garut, që ndodhet 50 kilometra larg epiqendrës, njoftuan se po kryejnë hetime.

Muajin e kaluar, një tërmet i cekët me magnitudë 5.6 goditi qytetin e Cianjur, duke marrë më shumë se 300 jetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë