Loading…
Një trajner boshnjak emërohet drejtuesi i ri i kombëtares së Kosovës në basketboll
  • 14/08/2018 | 08:25

Një trajner boshnjak emërohet drejtuesi i ri i kombëtares së Kosovës në basketboll

Damir Mulaomerovic, 43-vjeçari nga Tuzla e Bosnje e Hercegovinës, do të drejtojë kombëtaren e Kosovës në Basketboll për vitin e ardhshëm.

Mulaomerovic vetë këtë e ka konfirmuar ndërsa ka theksuar se karrierën e tij në Kosovë do ta nis më 29 gusht.

Testin e parë me Kombëtaren e Kosovës, Mulaomerovic do ta ketë në parakualifikimet për Eurobasket, ku skuadra jonë do të përballet me Rumaninë dhe Maqedoninë.

Angazhimi i fundit i Mulaomeroviqit ishte klubi Cibona i Zagrebit.

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë