Loading…

Një zjarr ka përfshirë një fabrikë në Kinë, 38 persona të vdekur

  • 22/11/2022 | 12:16

Një zjarr ka përfshirë një fabrikë në Kinë, 38 persona të vdekur

Një fabrikë në qendër të Kinës është përfshirë nga një zjarr. Sipas mediave kineze kjo ishte një nga ngjarjet më të rënda që ka ndodhur viteve të fundit në vend. Numri i viktimave në këtë tragjedi ka shkuar deri më 38 persona të vdekur, transmeton Gazeta Metro.


Gazeta shtetërore Henan Daily ka raportuar se në Kinë ka ndodhur një ngjarje që ka të bëj me përfshirjen e një fabrike nga një zjarr, si pasojë e shkeljes së protokolleve të saldimit elektrik.

Si pasojë e kësaj ngjarje, dy persona që së pari ishin zhdukur, më pas ishin gjetur të vdekur duke bërë që numri i viktimave të rritet deri në 38 të vdekur.

Po ashtu policia ka arrestuar një numër të paspecifikuar të dyshuarish që ishin të përshirë në këtë ngjarje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë