Loading…

Njerëzit e Thaçit nuk e mbështetën Lladrovcin (Video)

  • 07/12/2016 | 23:31

Njerëzit e Thaçit nuk e mbështetën Lladrovcin (Video)

Ish-kandidati i pavarur për kryetar të komunës së Drenasit, Xhavit Drenori, ishte i ftuar në emisionin Komteti në RTV Dukagjini ku tha se qytetarët votuan Lladrovcin vetëm pse ndiheshin të obliguar, transmeton gazetametro.net

Sipas tij, pjesëmarrja në fushatë e zyrtarëve të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët janë pjesë e kabinetit qeverisës, i ka ndihmuar kandidatit të tyre, Ramiz Lladrovci, që të tubojë vota, dhe ka ndikuar që shumë njerëz të binden të mos votojnë kundër tij.

Njerëzit e ish-kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi, nuk e kanë përkrahur zgjedhjen e  Lladrovcit si kandidat për kryetar të komunës, por megjithatë kanë marrë pjesë në fushatën e tij, sepse ndjeheshin të obliguar, tha Drenori në emisionin Komiteti./ gazeta metro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë