Loading…

Njëri nga diktatorët më të rrezikshëm të botës është tifoz i zjarrtë i Interit

  • 22/05/2020 | 20:21

Njëri nga diktatorët më të rrezikshëm të botës është tifoz i zjarrtë i Interit

Dikatori korean Kur Kim Jong Un është adhurues i zjarrtë i ekipit Italian të Interit, madje ai ka përcjellur në Itali një ndjeshje të tyre, shkruan Gazeta Metro.


Antonio Razzi, një nga senatorët e forcës politike “Forza Italia”, ka qenë i ftuar në emisionin e gazetarit Fabio Fazio, “Che fuori tempo che fa”, vitin e kaluar dhe gjatë emisionit, Razzi u shpreh se ishte mik i diktatorit korean Kim Jong-Un.

Duke folur për të, ai ka zbuluar se lideri i Koresë së Veriut është tifoz i ekipit të Interit. Jo vetëm kaq, por diktatori ka qenë në “San Siro” për të ndjekur zikaltrit.

“Kur Kim Jong-Un ishte student në Bernë të Zvicrës, vinte shpesh në Milano dhe në stadiumin “San Siro” për të parë ndeshjet e Interit”, – kishte thënë senatori italian./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë