Loading…

Njeriu përleshet me kangurin (Video)

  • 05/12/2016 | 13:21

Njeriu përleshet me kangurin (Video)

Një burrë ishte duke udhëtuar në Outback të Australisë, me qenin e tij, Max, i cili kishte dalur nga makina dhe vraponte në drejtimin të shkurreve pranë tyre.

Paprituar ata u gjenden në një situatë të pa lakmueshme, kur qeni mori rrugën e një kangur gjigand, i cilat e kapi qenin nga koka. Madhësia gjigante e kingurit, nuk e pengoi pronarin e qenit i cili kërceu nga makina e tij në përpjekje për të shpëtuar mikun e tij më të mirë.

dog1

 

dog2

Pas përleshjes në stilin e një lufte karatistësh, në mes pronarit të qenit dhe kangurit, falë pronarit të tij qeni shpëtoi nga kthetrat e kangurit.

Për më shumë shikoni videon në vijim./gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=2b26bi1wDVY

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë