Loading…

Njeriu që parashikoi tërmetin në Japoni, ka një tjetër lajm

  • 06/03/2017 | 08:24

Njeriu që parashikoi tërmetin në Japoni, ka një tjetër lajm

Frank Hoogerbeets është njeriu i cili në bazë  të njohurive astrologjike, ka parashikuar në vitin 2016 tërmetin e tmerrshëm që shkatërroi Japoninë.

Tani, përsëri, ky njeri ka njoftuar se do të mund të përsëritet një tërmet i të njëjtës madhësi në ishullin japonez. Hoogerbeets ka paralajmëruar se gjatë ditëve të para të marsit do të jetë një ndryshim i madh në përqasjen e planeteve që do të shkaktojë ndryshim të aktivitetit sizmik dhe me shumë gjasa edhe jashtë Japonisë.

Lajmi ka shkaktuar tmerr në ata që kanë kujtime shumë të fshehura të tërmetit shkatërrimtar të 2016. Japonezët ndihen të për jetën e tyre dhe po përgatiten për t’u përballur me një katastrofë. Shpresojmë se natyra nuk do të jetë e egër këtë 2017 dhe të paktën fatkeqësitë natyrore të mbesin në periferi, jashtë zonës së banimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë