Loading…

Njesia e hetimit të krimeve ekonomike dhe korrupsionit arrestoi dy persona në Podujevë

  • 16/07/2019 | 20:53

Njesia e hetimit të krimeve ekonomike dhe korrupsionit arrestoi dy persona në Podujevë

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit , gjegjësisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, në Prishtinë, ka njoftuar sot ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm, transmeton Gazeta Metro.


“Hetuesit e NJRHKEK-Prishtinë, në koordinim me organet e drejtësisë, sot në fshatin Shakovicë, Komuna e Podujevës, nga një lokal dhe një shtëpi, kanë konfiskuar dëshmi relevante që lidhen me kryerjen e veprës penale ‘organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”, thuhet në njoftimin e policisë përcjellë Klan Kosova.

Policia ka bërë të ditur se njëri prej të dyshuarve është pronar i lokalit, ndërsa tjetri punëtor në lokal.

E. H. viti i lindjes 1998 dhe A. H. viti i lindjes 1996, janë të arrestuarit ndërsa me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit ndalohen për 48 orë në mbajtje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë