Loading…

Njësiti anti-drogë me aksion në Gjilan: Kapen dy kilogramë heroinë, arrestohen dy persona

  • 04/12/2021 | 22:06

Njësiti anti-drogë me aksion në Gjilan: Kapen dy kilogramë heroinë, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës sot rreth orës 14:45 kanë arritur tek informacionet relevante ku dyshohej se i dyshuari me iniciale Sh.I.,është duke bërë shitblerje të substancave narkotike, dhe se i njëjti poashtu ka edhe urdhër-arrest aktiv të Gjykatës Themelore të Gjilanit për vuajtje të dënimit prej 18 muaj e 40 ditë burg efektiv.


Pas veprimeve aktive, i dyshuari është arrestuar nga autoritet policore të anti-drogës.

Gjatë ditës hetuesit e anti-drogës në Gjilan Kanë vazhduar dhe është bastisurshtëpia e një të dyshuari tjeter me iniciale (F.A.), nip i të dyshuarit, SH.I.

Gjatë bastisjes në këtë lokacion në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar një peshore elektronike (digjitale) si dhe 17 paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit Heroinë.

Poashtu, bastisje është bërë edhe në banesën e të dyshuarit të parë (Sh.I.), në rr. “Hamdi Kurteshi” me ç’ rast në cilësi të provës materiale është gjetur dhe sekuestruar një peshore elektronike (digjitale) si dhe (5) pesë paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit Heroinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë