Loading…

Njihuni me dietën pikante që stimulon dëshirën për seks

  • 06/07/2022 | 14:07

Njihuni me dietën pikante që stimulon dëshirën për seks

Prej shekujsh, erëzat njihen si afrodiziakë dhe e kanë merituar këtë kapitull.


Sipas ekspertëve piperi i zi dhe i kuq është një stimulant i shkëlqyer dhe është në gjendje të fuqizojë virilitetin mashkullor. Tek romakët e lashtë këshillohej piperi për ata që ishin të dobët seksualisht, përcjell klankosova.tv.

Por ka të tjera lloje pak të nënvlerësuara, që kanë efekte mrekullibërëse krejtësisht natyrale.

Për kuzhinierët më të shpejtë e që nuk kanë dëshirë të angazhohen mbi furnela, një pasta e mirë me hudhra, vaj ulliri dhe speca djegës mund të ishte një zgjidhje ideale.

Pikantja rezervon gjithnjë surpriza të bukura.

Siç shkruan classlifestyle, për një qarkullim të mirë të gjakut dhe performanca të shkëlqyera, sythat e vegjël të karafilit të shtrydhur në vaj dhurojnë gëzime të papritura, ashtu si edhe shafrani i zakonshëm për t’u shijuar në rizoto alla milanese.

Shafrani mbahet si me aftësi ngacmuese mbi zonat erogjene, ndërsa senapi ngacmon veprimin e gjëndrave seksuale.

Vanilja, falë efektit euforik mbi sistemin nervor qendror dhe aromës joshëse, mund të veprojë tërthorazi edhe si stimulues seksual.

Mëngjesi

Luleshtrydhe me sheqer pluhur

Lëng i freskët portokalli

Omletë

Qumësht

Dreka

Supë me luleshtrydhe

Djathë me drithëra

Sallatë me shparguj

Dardha të freskëta

Darka

Supë me fruta deti

Sallatë jeshile

Bukë e thekur

Komposto dardhe

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë