Loading…
Njihuni me familjen nga Shtimja që strehoi dhe rriti 18 fëmijë pa prindër | VIDEO
  • 13/06/2018 | 19:02

Njihuni me familjen nga Shtimja që strehoi dhe rriti 18 fëmijë pa prindër | VIDEO

Për 13 vite u fali ngrohtësi e dashuri atyre që kanë më së shumti nevojë. Behrie Gashi, është gruaja nga Shtimja e cila me duart e saj rriti 18 fëmijë pa kujdesje prindërore, përcjell Gazeta Metro.


Ajo tregon se kur ka filluar këtë ka qenë në moshën 34 vjeçare.

‘Kur thirrin dhe tegojnë se dojnë më strehu një fëmijë, më duket si me ardhë një fëmijë biologjik. Përkujdesja u kon shqetësuese, pasi çdoherë themi se a mund të ia dalim apo jo,’ u shpreh ajo.

Ajo thotë se prej 18 fëmijëve që është përkujdesur deri tani, 10 nga ta kanë qenë të sëmurë, një nga ta madje shumë rëndë, por ia kanë dalë ta shërojnë.

‘10 prej 18 kanë qenë me probleme shëndetësore’, thotë ajo për rtv dukagjinin.

Ndërkohë, Z.Gashi tregon se ajo këtë punë e bënë me ndihmën e bashkëshorit dhe fëmijëve të saj./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë