Loading…

Njihuni me majmuni që vjedh Iphone për të bërë selfie

  • 18/07/2017 | 17:36

Njihuni me majmuni që vjedh Iphone për të bërë selfie

Majmuni Romany, në kopshtin zoologjik në Birmingham Wildlife Conservation Park ka një ngjashmëri shumë të madhe me majmunët e tjerë.


Romany u vjedh vizitorëve dhe kujdestarëve të kopshtit zoologjik telefonët për të bërë një selfie, dhe pastaj i lëshon ata. Kështu një ditë kujdestarja e këtij kopshti Rebecca Linarts nuk po e gjente Iphone e saj, dhe më pas e pa majmunin Romany duke bërë një selfie, transmeton gazetametro.net

Ky nuk është rasti i vetëm, pasi që kujdestarët e kopshtit zoologjik kanë treguar se Romany shumëherë u ka vjedhur vizitorëve Iphonet e tyre, madje ajo çka i çuditë ata është se zakonisht telefonët e zgjuar të kompanisë Apple janë në duart e tij, dhe kjo nuk dihet a është e qëllimshme apo rastësi.

Majmuni Romany është adhurues i “selfie”, kjo vërhet shumëherë kur vizitorët edhe kopshtit janë duke shkrepur fotografi dhe ai u futet në mes për t’u fotografuar bashkë me ta./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë