Loading…

Njihuni me modelin 80 vjeqar (Foto)

  • 06/11/2016 | 12:35

Njihuni me modelin 80 vjeqar (Foto)

 

Pasarelat e modës zakonisht nuk funksionojnë me modelë të moshës së shtyrë ,e lëre më ata me më shumë se gjysmë shekullli përvojë në këtë fushë.Por ky gjysh 80-vjeçar është provë  që dizajnerët kanë  kanë bërë një gabim të madh deri tani.

"79-year-old Chinese actor Wang Deshun displays a new creation by Chinese fashion designer Sheguang Hu at the Sheguang Hu fashion show during the China Fashion Week Fall/Winter 2015 in Beijing, China, 25 March 2015."

 

Wang Deshun është një aktor dhe artist nga Kina që ka një qëllim:të sfidoj plakjen duke qëndruar në formë të mirë  trupore dhe vazhdimisht të provoj gjëra të reja.Kjo përfshin edhe karrierën e tij të modelimit.

Më herët kishte organizuar shfaqje të ndryshme të modës,e poashtu ishte pjesëmarrës edhe në pasarela të shumë ta,por ishte ajo e vitit të kaluar ku ai debutoj në një pistë të modës në Kinë dhe u shndërrua në një ikonë kombëtare. Në mediat sociale e admirojnë  për guximin e tij qe të vazhdojë modelimin në një moshë të tillë.

"79-year-old Chinese actor Wang Deshun displays a new creation by Chinese fashion designer Sheguang Hu at the Sheguang Hu fashion show during the China Fashion Week Fall/Winter 2015 in Beijing, China, 25 March 2015."

“Kjo është në lidhje me gjendjen tuaj të mendjes. Kjo nuk është në lidhje me moshën, “tha ai për The New York Times. “Natyra përcakton moshën, por ju e përcaktoni gjendjen tuaj shpirtërore.”

https://www.youtube.com/watch?v=HX4saxIfPYw

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë