Loading…

Njihuni me njësinë më të ‘egër’ të Policisë së Kosovës: Të trajnuar enkas për raste me rrezikshmëri të lartë

  • 04/05/2021 | 18:41

Njihuni me njësinë më të ‘egër’ të Policisë së Kosovës: Të trajnuar enkas për raste me rrezikshmëri të lartë

Njësia Speciale Intervenuese (NJSI), është njëra ndër njësitet e Policisë së Kosovës, që pa dyshim edhe e kompleton këtë institucion për të dhënë siguri më të madhe për qytetarët, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës është strukturuar me të gjitha njësitet e saja të nevojshme që i duhen një shteti.

Ndër to është edhe NJSI, i cili dallon prej njësive tjera për shkak të anëtarëve të saj të cilët janë trajnuar enkas për intervenime në rrezikshmëri të lartë.

NJSI, e njohur më parë si FIT, është formuar në vitin 2006-2007 dhe e njëjta operon në gjithë territorin e Republikës.

Anëtarët e kësaj njësie bëjnë stërvitje të jashtëzakonshme dhe veprojnë në raste më ekstreme.

Më poshtë keni një video të xhiruar brenda ‘kampit’ të tyre. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë