Loading…

Njihuni me pelivanin kosovar: Që 30 vite merret me këtë sport, tani po u përcjellë të rinjve

  • 16/06/2019 | 22:19

Njihuni me pelivanin kosovar: Që 30 vite merret me këtë sport, tani po u përcjellë të rinjve

Sahit Berisha nga Dragashi është marrë me sportin e pehlivanëve për 30 vjet rresht.

E tani kur ka mbushur 46 vjet, ai po përkujdeset që përvojën e tij si mundës disavjeçar ta përcjellë tek gjeneratat e reja.

Berisha që është edhe mundësi më i vjetër në Dragash thotë se e përfaqësojë Kosovën në instanca ndërkombëtare duke dalë edhe triumfues.

E tash kur ka më shumë se pesë vjet që u tërhoq nga paraqitjet individuale, ish-pehlivani vlerëson se Kosova ka garues të mirë të këtij sporti.

Të dielën Sahit Berisha po ashtu ndau drejtësinë në disa përballje të Garës së Pehlivanave që u mbajt në malësinë e Dragashit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë