Loading…

Njihuni me pesë futbollistët më të shtrenjt nga Superliga e Kosovës

  • 14/01/2020 | 19:59

Njihuni me pesë futbollistët më të shtrenjt nga Superliga e Kosovës

Nga shumë njohës futbolli, sezoni 2019/20 në Superligën e Kosovës në futboll po vlerësohet si më interesanti dhe më i forti në vitet e fundit, shkruan Gazeta Metro.


Ipko Superliga e Kosovës në futboll momentalisht është në pushim, me Ballkanin që arriti ta mbyll stinorin vjeshtor si lider në tabelë.

E gara mbetet bëhet edhe më interesante kur shohim se aty afër në luftë për titull janë edhe Gjilani, Drita, Prishtina e Feronikeli.

LEXO EDHE: Nga Gjilani e Prishtina te Dukagjini: Këto janë skuadrat më të vlefshme nga Superliga e Kosovës

Por, a e keni menduar ndonjëherë se kush janë pesë futbollistët më të shtrenjt nga Superliga e Kosovës? Sipas faqes së specializuar ‘Transfermarkt’, Ardian Cuculi, vlerësohet më së shtrenjti në tregun e transferimeve.

Pas tij renditen Tomislav Busic, Ardit Hila, Eri Lamçja e Argjend Mustafa.

*Kjo listë është bazuar nga stinori vjeshtor.

/gazetametro.net/

LEXO EDHE:

Nga Bekaj te Busic: Ky është formacioni më i shtrenjt nga Superliga e Kosovës

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë