Loading…

Njihuni me pushkën e ushtrisë amerikane, me një shkrepje gjuan 4 plumba

  • 05/01/2022 | 19:27

Njihuni me pushkën e ushtrisë amerikane, me një shkrepje gjuan 4 plumba

Ushtria amerikane është pajisur vite më parë me një armë shumë të fuqishme, bëhet fjalë për pushkën automatike e cila me vetëm një shkrepje nxjerr nga tyta katër plumba.


Ushtria amerikane kishte porositur prototipin e armës së quajtur “ribbon gun” e dizajnuar nga kompania e shpikësit Martin Grier Forward Defence Munitions me seli në Colorado-Springs.

Kjo pushkë automatike ka fuqinë që me vetëm një shkrepje të gjuaj katër plumba, pasi që është i pajisur me katër karikatorë. Po konsiderohet si arma që shkrep më së shpejti plumba, ndërsa rekordin aktual të Guiness e mban mitralozi M134.

Martin Grier prej kohësh është duke u marrë me prodhimin e armëve të lehta që nuk janë si të zakonshmet të punuara nga metali apo çeliku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë