Loading…

Njihuni me qenin në Istog i cili di mbledhje, zbritje e shumëzim

  • 24/12/2021 | 13:49

Njihuni me qenin në Istog i cili di mbledhje, zbritje e shumëzim

Ka mbajtur raca të ndryshme të qenve. Mirëpo, me asnjërin prej tyre nuk është shoqëruar si me këtë që ka tani. Fatlum Ademaj nga Istogu ka filluar ta trajnojë qenin e tij Malinois kur e kishte vetëm një vjeç.


Mirëpo, qenit të tij, Xhungos, nuk i pëlqen fakti që pronari i tij ndonjëherë nuk ka mundësi t’i kushtojë vëmendje.

Ajo çfarë e bën të veçantë Xhungon është inteligjenca e tij.

Për një kohë të shkurtër duke bashkëpunuar me pronarin e tij, ka mësuar matematikën gjë të cilën e shfaq përmes lehjeve të tij.

Videon mund ta shikoni më poshtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë