Loading…
Njihuni me shpikjen më të re për telefonë, që do t’iu lë mbresa
  • 09/10/2018 | 13:04

Njihuni me shpikjen më të re për telefonë, që do t’iu lë mbresa

Një hulumtues ka paraqitur një shpikje të re për telefonë mjaft interesante.


Bëhet fjalë për një gisht i cili ngjitet për telefonin e mençur, shkruan gazetametro.net

Gishti ia mundëson telefonit tuaj që të zvarritet nëpër tavolinë. Gjithashtu lejon që miqtë tuaj t’iu dërgojnë mesazhe me anë të prekjes.

Ky gisht u ndërtua nga një hulumtues në Francë si një eksperiment.

Feely finger phone crawls across desk

Ever wanted your phone to crawl across the desk? 😱No… not at all really. via BBC Technology News

Posted by BBC One on Monday, 8 October 2018

I riu francez pohon se në fillim kjo ishte vetëm projekt personal dhe se ai donte vetëm të eksploronte interaksionin në mes të gishtit dhe telefonit.

Gishti mund të përdoret për të lëvizur telefonin në mënyrë që të përshtatet në një pozitë të përshtatshme për të parë një film, po edhe për lojëra.

Pavarësisht interesimit nga shumë njerëz, hulumtuesi nuk e ka në plan ta vë në shitje shpikjen e tij. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë