Loading…

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

  • 30/06/2020 | 19:45

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

01.07.2020

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Në NS 110/10 kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Fabrika e Kasetave (Kodi: 19000039085) nga ora 11:00 – 15:00.

Vendet: rr. Nekibe Kelmendi (një pjesë) dhe rr.Richard Hollbrooke.

Arsyeja: Punime në rrjetin e tensionit të ulët.

Ferizaj

1.

Në NS 35/10 kV Ferizaj II do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kosovapetroll (kodi: 40041003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Ferizaj: rruga “G.Tërbeshi”, Talinovci i Jerlive, Muhovci, Prelezi i Jerlive dhe i Muhaxherëve dhe bizniset private.

Arsyeja: Ndërrim i shtyllave dhe konzollave.

02.07.2020

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Në NS 220/35/10 kV Podujevë nga LP 10kV Podujeva1 do të ndërprehet:

-TS Furra Laura (Rugova) me kod 14000001004 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet: rr. Skënderbeu- një pjesë,

-TS Blakqoret me kod 14000001005 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet: një pjesë e rr Skenderbeu, rr. Xhafer Meta dhe Vëllezërit Frashëri- një pjesë.

-TS Tabet me kodi 14000001006 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet: një pjesë e rr. Skënderbeu, një pjesë e rr.Valon Hasani,

-TS Beselicët me kod 14000001007 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet: Nje pjesë e rr. Skëderbeu.

-TS Kastratët ZPRR 2018 me kod 14000001314 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet:TS Kastratët

-TS Duriqët ZPRR 2018 me kod 14000001315 nga ora 10:00 – 16:00.

Vendet:TS Duriqët.

Arsyeja: Projekti “Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2019“, LOT 10 Prishtina.

2.

Në NS 110/10 kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Fabrika e Kasetave (Kodi: 19000039085) nga ora 11:00 – 15:00.

Vendet: rr.Nekibe Kelmendi (një pjesë) dhe rr.Richard Hollbrooke.

Arsyeja: Punime në rrjetin e tensionit të ulët.

3.

Në NS 220/35/10 kV Podujevë do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Ballovci (Kodi: 14000008) nga ora 08:30 – 14:00.

Vendet: Surkishi, Lladofci, Sfeqla, Dumoshi, Shajkovci, Surdulli, Hertica, Drazhnje, Rakenica dhe Turuqica.

Arsyeja: Projekti Sfeqël Visoka LOT 6 në LP 10 kV “Ballovci” – demontimi i shtyllave ekzistuese 10 kV dhe shtrirja e përçuesit në LP të ri me pajisjet përcjellëse.

4.

Në NS 220/35/10 kV Podujevë do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV TSB Polisteri (Kodi: 14000004021 ) nga ora 09:00 – 13:00.

Vendet: një pjesë e rrugës Nazim Gafurri, një pjesë e rrugës Ali Ajeti.

Arsyeja: Ndërrimi i ormanit 0.4 kV në kuadër të projektit Lot Lot 1 – Polisteri.

Gjakovë

1.

Në NS 35/10kV Xërxa(Kodi: 82081) do të ketë ndërprerje totale:

prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Vendet: Gexhë, Radostë, Ratkoc, Xërxe, Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë, Ratkoc , Bellacërkë, Berjakë, Sapniq, Bellacërk, Sopniq, Radostë, si dhe bizneset.

Arsyeja: Instalimi i sistemit SCADA-s, faza 3.

2.

Nga NS 110/10(20)kV Gjakova 2(Kodi: 810000) do të ketë ndërprerje të Hyrjeve kabllovike te Gjakova II -1(kodi 81000006) dhe Gjakova II-2 (kodi 81000007) dhe pa tension do të mbesin:

-LP 10kV Gjakova I kod: 81000115 nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: rr.Aleksandër Moisiu, rr.Anton Qeta, Rr.Azem Hajdari, rr.Bashkim Idrizi, rr.Besim Bistrazhini (një pjesë), rr.Dëshmorët e Lirisë (një pjesë), rr.Elena Gjika, rr.Faik Konica, rr.Gjergj Fishta, rr.Hasan Prishtina, rr.Hysni Dobruna (një pjesë), rr.Korab Binxhiu, rr.Migjeni, rr.Nimon Ferizi, rr.Orize, rr.Rruga Londra, rr.Rruga Vashingtoni, rr.Skendërbeu, rr.Yjet e Erenikut dhe rr. Yll Morina.

-LP 10kV Raçë Moglica kod: 81000117 nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: Lagjja Brekoc, rrugët: Domenik Përgegaj, Drenica, Minatori, Shote Galica, fshatrat: Moglicë, Goden, Jahoc, Prush, Raçë, Vogovë dhe Zhub.

-LP 10kV Spitali kod: 81000128 nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: Spitali Regjional i Gjakovës dhe 4 konsumatorë komercial – biznese.

Arsyeja: Energjizimi i kabllos nëntokësore.

02.07.2020

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.

TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

LP 10kV J6 Rezervarët-KFOR-it -kod(13000002) nga ora 09:00 deri në ora 11:00

Vendet: Bardhoshi dhe Bërnica e Ulët, Barilevë Sheshivarët, Shaljanët, te Xhamia, Drenovc Gashët,”Kuvilab” private, Rub Shpk-Samir Rexha, ndriçimi publik për autostradë dhe Prugovc –Kaqurët.

Arsyeja: Vendosja e shtyllës 12/1600 nën larpërçues.

2.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

LP 10kV Lumi i Madh – Prugovc -kod(15019008) nga ora 10:00 deri në ora 10:45

Vendet: Raskova, Bakshia, Mulliri Prugovc, Berishët, Arena Restor, Plashnik Prugovc dhe Vehbi Pllana privat.

Arsyeja: Pasivizimi i trafostacionit ekzistues – shtyllë “Restorant Arena”.

Gjakovë

1.

TS 35/kV Malishevë do të ndërprehet LP 10kV Kijeva – kod (82082007) nga ora 09:30 deri në ora 13:00

Vendet: Balincë, Bubavec, Drenoc, Gollubovc, Kijevë, Llazicë, Lubizhdë, Mleqan, Plloçicë, Polluzhë dhe Stapanicë.

Arsyeja: Energjizimi i kthinave: hyrje-daljeve, shtrirja e kabllove nëntokësore.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë